ما در این مقاله میخواهیم در مورد چاپ برشور و انواع آن توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . میتوان برشور را اینطور تعریف کنیم که برشور یک سند کاغذ اطلاع رسان می باشد که میتوان ان را در قالب های جزوه و پمفلت تا کرد . برشور هها اسناد تبلیغاتی میباشند که برای معرفی سازمان , شرکت , محصول یا خدمات به کار گرفته میشود و به کاربر اینده نگر یا عموم جامعه منتقل میکند این اطلاعات را . در سال 1748 نخستین بروشور طراحی شد و یک واژه فرانسوی  brocher  به معنی دوختن می باشد .

برشور یک مجله یا کتاب باریک و کوچک می باشد که در مورد یک محصول , مکان و … تعداد بسیاری اطلاعات و تصویر  دارد .

که به طور معمول برشور ها را به راه های مثل گزاشتن در مجلات و روزنامه ها , گزاشتن در استند ها و یا توضیع دستی به مخاطب میدهند

انواع بروشور

برشور های الکترونیکی :

ایاین نوع برشور ها نسبت به برشور های گذشته کاغذی مزیت های مثل مخاطبین و توزیع زیاد تر و هزینه پایین تر در مقایسه با ورژن  های چاپی را داراست .

بروشورهای آکاردئونی دو  سه لت :

عادی ترین حالت برشور ها این نوع برشور ها می باشند که یا یک صفحه که پشت و روی ان چاپ شده و از وسط یک تا شده که به انها دو لت میگویندو یا یک صفحه که هر 2 طرفه ان چاپ گردیده و به 3 قسمت تا میگردد که به انها 3 لت گفته میشود . برشور های اکاردئونی 2 لت 4 پنل می سازند و برشور های اکاردئونی 3 لت 6 پنل درست میکنند.

سایر انواع برشور  ها

روش اکاردئونی z-fold , روش c-fold و …. هستند . صفحات با ارتفاع زیاد , زمانی که در ان برشور از نقشه یا مورد های چنینی درست میشوند , به 4 , 5 و یا 6 پنل در هر طرف کاغذ تا میخورند z-fold  که خط لبه کاغذ بروشور مثل کلمه z میشود حالتی از تای بروشور می باشد .

به چه علتی ما به برشور در کسب و کارمان احتیاج داریم؟

  • محصول تولیدی شما را به بازدیدکنندگان معرفی خواهد کرد
  • بروشور وجه به خصوصی در رقابت به کمپانی شما میدهد .
  • اطلاعات تازه ای از کمپانی شما را عرضه میکند .
  • تبلغی شما را قدرتمند میکند و ابزار اصلی بازار یابی میباشد

امیدوارم که از اموزش چاپ برشور و انواع آن لذت کافی را برده باشید شما میتوانید دیگر اموزش های چاپ مسعود را دیدن فرمایید .