جهانی که ما در ان زندگی میکنیم پر از سر وصدای بازاریابی است و پیدا کردن راهی برای توجه مخاطبان تراکت یکی از راه های بازاریابی است که توجه مشتریان را به خوبی جلب میکند . ما در این مقاله میخواهیم نکات کلیدی در طراحی تراکت را به شما اموزش بدهیم پس با ما همراه باشید .

از فونت خوانا و مناسب استفاده کنید

باید فونتی را انتخاب نمایید که به راحتی قابل خواندن باشدتوجه داشته باشید که هدف از اگهی انتقال اطلاعات به مخاطبان میباشد توصیه میکنم که انتخاب فونت را در طراحی خود محدود نمایید , انتخاب یک یا دو نوع فونت نتیجه ای حرفه ای  را تضمین میکند .

مهمترین بخش متن بر روی تراکت شما  شاید یک عنوان , نام شرکت < شعار تبلیغاتی یا تخفیف باشد  , که باید بزرگترین اندازه فونت شما باشد .

عکس جذاب انتخاب نمایید

برای جلب توجه مشتری تصاویر زیبا و با کیفیت میباشد  وبه شما این اطمینان را میدهم که مردم تراکت شما را بردارند و مطالعه نمایند .

نکات کلیدی در طراحی تراکت

داشتن هدف  و استراتژی  روشن به شما کمک خواهد کرد که مسیر درستی را طی کنید پس اندازه و شکل انها را مشخص نمایید .

هر طراحی یک هدف یا پیام خاص خود را دارد . شما باید هدف اصلی را واضح بیان بکنید تا تماشاگر مجبور نشود پیام اصلی اگهی شما را پیدا کند .

رنگ را در نظر بگیرید

هیچ چیز به اندازه یک رنگ جذاب توجه ما را جلب نمیکند  رنگ ها احساسات ما را درگیر میکند به همین دلیل است که شما باید از توانایی استفاده کنید تا طراحی تراکت شما بیشتر مورد توجه قرار گیرد .مثلا : رنگ های گرم مانند قرمز , و نارنجی حس گرما , انرژی و هیجان را نشان میدهد در حالی که رنگ های سرد مانند آبی و سبز , ارامش بخش , الهام گرفته از طبیعت و محافظه کار هستند .

نقطه کانونی ایجاد کنید

نقطه کانونی میتواند یک تصویر , پیام تبلیغاتی , شعار یا متن باشد پس هر طراحی نیاز به یک نقطه کانونی دارد که بیننده را به مهمترین اطلاعاتی که برای برقراری ارتباط نیاز دارد هدایت می کند .

تعادل را حفظ کنید

با یک طرح متعادل و یکپارچه , اطلاعات را به اسانی به مخاطب منتقل کنید . طرح شما نباید خیلی شلوغ باشد چون با یک طرح شلوغ مردم را از تماشای تراکت خود محروم میکنید . به مواردی مانند تراز و تعادل بین متن و تصویر توجه کنید .

بزرگترین عوامل در دستیابی به یک طرح متعادل , استفاده درست از فضای سفید است از فضای خاالی به عنوان یک نقشه راه برای حرکت بازدیدکنندگان استفاده کنید این کمک میکند تا چشم به نقطه کانونی و محتوای الی هدایت شود .شما میتوانید با یک پس زمینه ساده میتوانید مطالب خود را در مرکز قرار دهید . امیدوارم از مقاله  نکات کلیدی در طراحی تراکت هم استفاده لازم را برده باشید شما میتوانید در لینک رو به رو اموزش های دیگر چاپ مسعود را مشاهده نمایید .