صنعت چاپ به عنوان یک رسانه قدرت مند در عرضه بازاریابی  می باشد و همچنین به عنوان یک ابزار قدرتمند از ان یاد میشود وجود صنعت چاپ برای هر سازمان و حتی مشاغل کوچک تر نیز امری ضروری می باشد ما قصدمان بر این است که در این مقاله مزایا و معایب صنعت چاپ را برای شما بازگو کنیم که بتوانید تصمیم درستی در این زمینه بگیرید

مزایای استفاده از رسانه های چاپی

بسیاری از محققان در عرصه صنعت چاپ بر این عقیده هستند که هنوز صنعت چاپ به عنوان یک از ابزار های تبلیغاتی در عرضه بازاریابی می باشد . این به این معنی نمی باشد که هر نوع فعالیتی در این زمینه دارای اعتبار می باشد . اگهی های تبلیغاتی همچون چاپ تراکت و … تاثیر قابل توجهی در بین مردم دارد و همینطور بر این باور میباشند که صنعت چاپ قابل اعتماد تر از رادیو و تلویزیون میباشد .زیرا صنعت چاپ مستقیم با باور مردم در ارتباط میباشد .

ارسال پیام در قالب صنعت چاپ 

شما این امکان را دارید که پیام های خود را در قالب چاپ کارت ویزیت , چاپ بروشور و … برای مخاطبین خود ارسال نمایید . هیچ رسانه ای به شما این امکان را نمیدهد که پیام های خود را به صورت مستقیم به مخاطبین خود ارسال بکنید تحقیقات نشان میدهند که رسانه های چاپی تاثیر گذاری بسیار زیادی برای مخاطبین خود به همراه دارد شما میتوانید پیام خود را در قالب بخش های مختلف از صنعت چاپ با هزینه کمتر به مخاطبین خود منتقل بکنید .

تاثیر گذاری زیاد

وجود این تاثیر گذاری بر مصرف کننده در حدی است که وقتی محصول و یا خدمات  شما را مشاهده می نمایند به راحتی میتوانند به خدمات یا محصول شما اعتماد بکنند .

هزینه کم در تبلیغات 

صنعت چاپ بیشتر برای سازمان و نهاد هایی که در بخش کوچک فعالیت میکنند بسیار مفید است زیرا تبلیغاتی که انجام میدهند قیمتشان نسبت به تبلیغات تلویزیون با صرفه تر می باشد و شاید نیازی ندارند که شهر یا منطقه های دیگر تبلیغاتشان را مشاهده نمایند چون قرار نیست که سراسری خدمات بدهند به همین منظور صنعت چاپ این مزیت را دارد که در رسیدن به مشتری هدفتان به شما کمک نماید

تبلیغات بدون وقفه

رسانه های چاپی این امکان را دارند که بتوانند بازاریابی بدون وقفه داشته باشند . شما میتوانید به طریق مختلف این بخش بازاریابی را بدون وقفه ادامه بدهید .

اما تبلیغات تلویزیونی نوعی بازاریابی با وقفه است  به دلیل قیمت بالا و محدودیت هایی که در تبلیغات تلویزیونی وجود دارد شما این امکان را ندارید که تبلیغات بدون وقفه و در حوزه های مختلف انجام بدهید .

معایب موجود در صنعت چاپ 

 

رسانه های چاپی به زمان طولانی تر نیاز دارند 

بدون تردید رسانه های اجتماعی سرعت بسیار بالایی نسبت به رسانه های چاپی دارند شما میتوانید در عرض چند دقیقه تمام فضاهای مجازی را پر از تبلیغات خود بکنید اما تبلیغات چاپی باید متن تبلیغات تنظیم و سپس تولید و توضیع بشود پس صاحبان مشاغل کوچک تر باید بر اساس ان برنامه ریزی و زمان بندی بکنند .

رسانه های چاپی مداوم در معرض مخاطبین باید قرار بگیرد

رسانه های چاپی باید بگونه ای باشند که مدام در معرض دید مخاطبین خود باشند بخاطر گسترش تبلیغات در منابع مختلف برای اثر پذیری و حک شدن در ذهن مخاطبین باید این تبلیغات بصورت مداوم باشند .

ما در مقاله مزایا و معایب صنعت چاپ سعی کردیم تمام نواحی را بیان کنیم و امیدوار هستیم که از این مقاله لذت برده باشید. شما میتوانید اموزش های دیگر چاپ مسعود را مسعود را در وبلاگ چاپ مسعود مشاهده نمایید .