روش های چاپ تیشرت

انواع روش چاپ برای چاپ بر روی الیاف پارچه ای مانند تیشرت ، پارچه ، پرچم و ….

 

مقدمه

همین اول قبل از این که چیزی رابگوییم باید یک واقیعت جالب رو با شما در میان بگذارم.

فناوری های دیجیتالی امروزی بطوری صنعت یا نه بهتره بگیم دنیای گسترده چاپ بخصوص صنعط چاپ تیشرت را دگرگون نموده که امروزه روش های متعددی برای چاپ یک تیشرت و یا پارچه در اختیار داریم. (چاپ مسعود پیشرو در این صنعت تمامی این روش ها را در خدمت گرفته تا خدمات متفاوتی را به مشتریا ن خود ارائه کند.)

 

تاریخچه چاپ پارچه

چاپ پارچه یکی از قدیمی ترین هنر های دستی ایجاد شده توسط بشر میباشد، از انجایی که بشر تمایل زیادی به پوشاندن خود داشته این امر سبب شده صنعت هایی از جمله نساجی، دوخت پارچه و چاپ پارچه و در نهایت صنعت مد و لیاس های طرح دار رونق پیدا کند.

 

انواع روش های چاپ تیشرت

  1. چاپ سیلک اسکرین (Screenprinting)

  2. چاپ مستقیم بر روی تیسرت (DTG printing)

  3. چاپ با اتتقال حرارتی (Heat Transfer Printing Techniques)

چاپ با انتقال حرارتی خود به سه دسته

            چاپ سابلیمیشن

            چاپ انتقال پلاستیکی

           چاپ با رول حرارتی

 

چاپ سیلک اسکرین

چاپ سیلک مشهورترین روش چاپ از روش های چاپ تی شرت است. قبل از تولد من و تو ، مردم از چاپ سیلک استفاده می کردند. امروزه چاپ سلک هم توسط دستگاه و هم با دست انجام می شود. بیایید کشف کنیم که چرا فیلمبرداری بسیار مشهور است.

بخشی از سحر و جادو در چاپ سیلک نحوه استفاده جوهر در چاپ سیلک می باشد. جوهرهای چاپ سیلک غلیز تر از جوهرهای مورد استفاده در سایر روشهای چاپ تی شرت هستند که به آنها امکان ماندگاری بیشتر و تولید رنگهای پر جنب و جوش واقعی را می دهد. در زمان استفاده از چاپ سیلک باید از جوهر های با کیفیت استفاده کرد زیرا جوهرهای کم کیفیت به مرور زمان محو و از بین میرود و دچار ریختگی رنگ برروی سطح پارچه می شود.

چاپ سیلک برای سفارشات با حجم بالا مناسب است. در چاپ سیلک ابتدا یک شابلون برای طرح ساخته میشود و با توسط شتکه رنگ با قرار دادن تیشرت برروی میز کار و سپس قرار دادن شابلون روی آن با هر بار شتکه زدن رنگ برروی تیشرت از منفض های شابلون انتقال پیدا میکند .

 

چاپ دیجیتال مستقیم

چاپ DTG (مستقیم برروی پارچه) یک فناوری جوهر افشان است که قادر است چاپهای عکاسی با کیفیت بسیار بالا ، تمام رنگ و به طور مستقیم روی تی شرت چاپ کند. چاپ DTG به بهترین وجه مناسب برای طرح ها یا کارهای هنری است که برای سایر روش های چاپ ، مانند چاپ سیلک ، بسیار پیچیده به نظر می رسد ، چاپ سیلک اسکرین به چند رنگ محدود است ولی  دستگاههای چاپ DTG دارای پتانسیل بسیار زیاد در ترکیبات رنگی و گستره عظیمی ترکیب رنگ هستند که به آنها امکان چاپ حتی کوچکترین جزئیات را می دهد.
اگر به دنبال چاپ چند تی شرت (1-5) تیشرت به صورت تیراژ محدود هستید.

 

چاپ انتقال حرارتی

چاپ حرارتی

به طور خلاصه ، چاپ انتقال گرما شامل قرار دادن ورق های مواد انتقال در بالای پوشاک و سپس فشار دادن آنها به منظور اعمال دائمی گرافیک های سفارشی روی لباس است.
گرافیک مورد نظر ابتدا با استفاده از جوهر حلال روی کاغذ انتقال حرارت ویژه چاپ می شود. این نوع جوهر اجازه می دهد تا در هنگام فشار دادن با دستگاه پرس حرارتی ، طرح از روی کاغذ به تی شرت منتقل شود.

زیبایی چاپ انتقال حرارت این است که روی مواد و پارچه های مختلفی کار می کند ، تقریباً هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و در مقایسه با سایر روش ها به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد.
تکنیک های مختلف چاپ انتقال حرارت وجود دارد و می تواند کمی گیج کننده باشد ، اما نگران نباشید ، بگذارید آنها را برای شما تجزیه کنم: